250₺ ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo

0

Öneriler

MUMLAR 3 SAAT ARALIKSIZ YANIŞTAN SONRA DİNLENDİRİLMELİDİR. 

Dinlendirme; mumun kendini toparlamasını, ortaya çıkmış olan fazla ısının azalmasını sağlayacaktır. Mum söndükten sonra siyahlaşarak uzamış olan fitilin boyunu tekrar 0,5 cm uzunluğuna getirmeniz önerilir. Bu sayede mumun tütmesi önlenecektir.

MUMUN FİTİLİ UZADIKÇA YANIŞI BOZULUR.

Temiz ve güzel bir yanış için fitil 0,5 cm uzunluğunda olmalı, yanmaya bağlı olarak uzun hale geldikçe uçtaki siyah kurumuş kısım kesilerek temizlenmelidir. Fitil uzun olursa tüter, kısa olursa az ışık verir. 

ORTAM ŞARTLARI MUMUN YANIŞ PERFORMANSINA ETKİ EDER.

Açık bir pencere ya da klimadan gelen hava akımı, mum alevinin eğim kazanmasına yol açarken, mumun yan kenarının erimesi dolayısı ile akmasına neden olabilir.

MUMUN KOYULDUĞU ZEMİN KORUNMALIDIR.

Mumun üzerinde durduğu zeminin, zamanla mumun içindeki boyayı emme ihtimaline karşın bir mum altlığı kullanmak, zeminin korunmasına yardımcı olacaktır.

İÇ VE DIŞ MEKAN MUMLARINI BİRBİRİNDEN AYIRAN NOKTA FİTİLLERİNİN KALINLIĞIDIR.

Rüzgar nedeniyle kolay sönmemesi için daha kalın fitil ile üretilen dış mekan mumları kapalı alanda yakıldığında is çıkarabilir.

MUMUN BULUNDUĞU ORTAMIN ISISI ÖNEMLİDİR.

İster iç ister dış mekan için hazırlanmış olsun, hiçbir mum güneşin altında veya kuvvetli ısı yayan kaynaklara yakın bırakılmamalıdır. Aksi takdirde mum deforme olabilir. Mumunuzu direkt güneş ışığından, hava cereyanından ve 25°C'den yüksek ısıdan koruyunuz.