250₺ ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo

0
Tay Mum’un Mistik Güzelleri

Tay Mum’un Mistik Güzelleri

Tay Mum Uzak Doğu serisinde 4 farklı mum bulunuyor: Om, Yin Yang, Buda ve Fil. Hepsinin anlamı ve bulunduğu ortama kattığı ruh ise bambaşka… Size, biraz bu mumlarımızdan bahsetmek istedik.

 

Om; Hindistan’a özgü, dinsel veya mistik etkisi olduğuna inanılan, evrenin yaratılış anında ortaya çıkan ses. Şekli ve sesi gereği, tüm evreni ve kutsal enerjiyi simgelediğine inanılıyor. 5000 yıl öncesi Hint felsefesine dayanan bu sembol, tüm varoluşu anlatıyor.

Yin Yang; evrensel düzenin ilkesi anlamına gelen, Çin felsefesinden kaynaklanan bir kavram. Kadın-erkek, gece-gündüz, olumlu-olumsuz gibi zıtlıkların uyumlu bir bütünü anlamına gelir. Evren; tüm bu zıtlıkların uyumuyla oluşmuştur ve her aydınlıkta biraz karanlık, her karanlıkta biraz aydınlık vardır.

Buda; M.Ö. 563-483 arasında Hindistan’da yaşadığı tahmin edilen, ölüm ve yaşamın ardındaki gerçeği arayışından sonra aydınlanan ruhani öğretmen ve Budizm’in kurucusu. Uyanmış, idrak etmiş, bilinçlenmiş ve aydınlanmış anlamları taşır.

Fil; Budist’ler başta olmak üzere birçok Asya kültüründe kutsaldır ve Buda’nın yedi hazinesinden biri olduğuna inanılır. Asalet, sadakat, şans, zeka, uzun ömür, güç, başarı ve bilgeliği sembolize eder.

Ana maddesi, Uzak Doğu’nun güney ikliminde yetişen bir ağaç türünden (elaeis guineensis) elde edilen bir öz olan ve Tay bitkisel kategorisinde yer alan bu mumlarımızın, ofis veya evlerinize güzellikler getirmesi dileğiyle…

taymum_